Podziemie Analityczne

Stopa bezrobocia BAEL w województwie lubuskim

Ostatni odczyt

2,0%

niska wiarygodność według Eurostatu; za 2025: brak danych

2019

Rok wcześniej3,0%2018
Najwyżej25,9%2002
Najniżej2,0%2019
Edytor wykresów →

Stopa bezrobocia BAEL w regionach: Lubuskie 0% 5% 10% 15% 20% 25% 30% 2010 2020 nowa metoda nowa metoda
  • Niska wiarygodność według Eurostatu – Stopa bezrobocia BAEL w regionach: Lubuskie: 2018, 2019.
Stopa bezrobocia BAEL w regionach: Lubuskie, 2,0% w 2019 r., wykres 1999 – 2025.
Tabela danych

Czym jest stopa bezrobocia BAEL?

Odsetek aktywnych zawodowo osób w wieku 15–74 lata, które według badania nie mają pracy i spełniają kryteria bezrobocia.

Źródło danych: Eurostat.

Więcej informacjijednostka, zakres, publikacja, licencja, cytowanie
Jednostka
Procent aktywnych zawodowo, czyli pracujących i bezrobotnych łącznie.
Zakres
Obie płcie, wszystkie poziomy wykształcenia; region zamieszkania oraz porównanie z Polską i z UE27 w stałym składzie.
Publikacja
Eurostat, co roku.Kalendarz publikacji
Jak czytać
Badanie aktywności ekonomicznej ludności stosuje inną definicję bezrobocia niż rejestry urzędów pracy.Flaga u oznacza niską wiarygodność oszacowania według Eurostatu.
Zmiany w serii
Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.Eurostat oznacza ten okres flagą b. Wartości przed przerwą i po niej nie są łączone.
Korekty
Eurostat uwzględnia poprawione wyniki kwartalne oraz zmiany metod, podstaw ludnościowych i kodów regionów.
Licencja
Dane Eurostat: Eurostat statistical data reuse notice. Opracowanie danych Eurostatu: Podziemie Analityczne. Eurostat nie odpowiada za przedstawione tu przekształcenia i wnioski. Pobrane 01.11.2026.Warunki licencji ↗
Weryfikacja
2019: 2,0%, porównanie z zachowaną odpowiedzią Eurostatu.dane u Eurostat ↗
Cytuj
Eurostat, Stopa bezrobocia BAEL w regionach: Lubuskie, dane za 2019; wykres i obliczenia: Podziemie Analityczne, https://www.podziemieanalityczne.pl/dane/bezrobocie-regiony-nuts2-lubuskie, CC BY 4.0.Dane źródłowe zachowują licencje i wymagane podpisy wydawców. Dodaj link do strony, gdy jest to możliwe, i zaznacz własne zmiany.

Porównanie

2019

Porównanie: Stopa bezrobocia BAEL w regionach: Lubuskie, 2019: najnowsza wartość i zmiana każdej serii.
Region statystyczny2019Zmiana r/r
Polska3,1%2025+0,2 pkt proc. r/r
UE276,0%20250,0 pkt proc. r/r
Lubelskie5,3%2025+2,0 pkt proc. r/r
Świętokrzyskie4,3%2025+0,6 pkt proc. r/r
Kujawsko-pomorskie4,1%2025−0,1 pkt proc. r/r
Mazowiecki regionalny4,1%2025+0,6 pkt proc. r/r
Podkarpackie3,6%2025−0,1 pkt proc. r/r
Łódzkie3,5%20250,0 pkt proc. r/r
Opolskie3,5%2025niska wiarygodność według Eurostatu+1,1 pkt proc. r/r
Dolnośląskie3,4%20250,0 pkt proc. r/r
Warmińsko-mazurskie3,3%2025−0,5 pkt proc. r/r
Zachodniopomorskie2,9%2025+0,2 pkt proc. r/r
Małopolskie2,8%2025+0,3 pkt proc. r/r
Wielkopolskie2,8%2025+0,5 pkt proc. r/r
Pomorskie2,7%2025+0,5 pkt proc. r/r
Podlaskie2,6%2025niska wiarygodność według Eurostatu−0,3 pkt proc. r/r
Śląskie2,6%2025+0,2 pkt proc. r/r
Warszawski stołeczny2,1%2025−0,4 pkt proc. r/r
Lubuskieta strona2,0%niska wiarygodność według Eurostatu; za 2025: brak danych—

Powiązania

Stopa bezrobocia BAEL w regionach: Lubuskie2,0%2019 · niska wiarygodność według Eurostatu; za 2025: brak danych